• Kuusalu Keskkooli töötajal on õigus saada kooli meiliaadress kujul: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
  • Töötajal on õigus osaleda kooli meililistis See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
  • Töötaja vaatab oma postkasti vähemalt korra tööpäeva jooksul.
  • Töötaja kasutab suhtlemisel ametlikku kooli meiliaadressi.

Virtuaalse suhtlemise kultuur

Distants internetis on veelgi suurem kui telefonisuhtluses, sest lisaks sellele, et me ei näe inimese miimikat, ei kuule me ka tema häält. Selline anonüümsus annab võimaluse, et justkui kõik oleks lubatud. Samas on netiketi normid sama üldinimlikud, kui mujal tasandil käitumine: oluline on ausus ja üksteisest lugupidamine.

Virtuaalse suhtlemise põhimõtted

– Saabunud kirjadele vastan kolme tööpäeva jooksul.

– Vastan alati, kui kiri on adresseeritud mulle ja tegemist ei ole tundmatu rämpspostiga. Näiteks vastan viisakalt lapsevanemale, kes teavitab õpilase puudumisest, et kinnitada – olen teate kätte saanud.

– Eelkõige vastan meilidele, mis on märgitud oluliseks. Kui soovin, et mulle kiiresti vastatakse, siis kasutan olulisuse märget ja vajadusel helistan üle.

– Suhtlemise toon on sõbralik ja abivalmis.

– Kasutan hõlpsalt loetavat fonti ja fondisuurust, väldin järjest suurtähti.

– Kasutan selgesõnalist teemarida, mis annab võimalikult täpselt edasi meili sisu.

– Hoian meilid lühidad, selged ja lihtsad.

– Vastates jätan alles saadud meili ja vastan esitatud küsimustele nende esitamise järjekorras. Soovi korral viitan, et vastused on saatja poolt saadetud küsimuste vahel tema meilis.

– Kasutan õigekirjakontrolli ja loen oma sõnumi enne kirja saatmist uuesti läbi.

– Väldin mahukate meilide ja failide saatmist.

– Kui lisan meilile failid, siis viitan kirjas sellele.

– Kirjutan nii, et minu kirja on meeldiv lugeda.

– Olen ettevaatlik kõikvõimalike naljade, iroonia, kriitika ja hinnangutega. Väldin  kirjutamast seda, mida ise ei sooviks lugeda.

Kokkuvõtteks: Ütlen, mis mul öelda on, lühidalt ja viisakalt.