19. jaanuaril joonistavad Harjumaa koolide 2.- 4. klasside tüdrukud Kuusalu Keskkoolis teemal "Kaasaegne rahvariie". Mõte tekkis algklasside sektsioonis seoses samal ajal Loksa 1. Keskkoolis toimuva poiste autode joonistamise võistlusega. Ka tüdrukud tahavad joonistada! Nii tehtigi ettepanek maakonda. Logistiliselt sobib Kuusalu väga hästi, möödaminnes tehakse Kuusalus peatus ja poistega sõidetakse edasi Loksa suunas. Huvi ürituse vastu on suur, registreeritud on veidi alla 100 osaleja.

 

Igast klassikomplektist osaleb üks tüdruk. Joonistustarbed (pliiatsid, vildikad, õlipastellid) tuleb igaühel kaasa võtta. Üritus on planeeritud 11.30 kuni 15.00. Osalejatele on kõigepealt kontsert, peale joonistamist väike kehakinnitus ja ühismängud.

Kuusalu kool on tuntud rahvariiete populariseerimise alal. Koolis on korraldatud mitmeid meie kultuuripärandit tutvustavaid näitusi. 2007. aastal toimusid emakeelenädala raames etnotunnid, kus kooli vilistlastest õpetajad Merja Rumm ja Viivi Vunk tutvustasid õpilastele 18. ja 19. sajandi Kuusalu rahvariideid.

2008. aasta kevadvaheajal kogunesid Harjumaa koolide käsitöö- ja kunstisektsiooni õpetajad Kuusalu Keskkooli, kus kauaaegne Kuusalu kooli käsitööõpetaja ja direktor Laine Kadajas andis põhjaliku ülevaate kodukandi rahvarõivastest.